Płatności internetowe czyli tzw. e-commerce

Klienci, którzy dołączą usługę do swojego pakietu dzięki PayLane uzyskują dostęp do wielu metod zapłaty (160 walut bez kosztów przewalutowania) z całego świata oraz akceptację trzydziestu metod płatności 24 godziny na dobę, takich jak integracja PayPal, PayPerClik (transackcje jednym kliknięciem) co znacząco wpływa na rozwój każdego biznesu, zarówno stacjonarnego z terminalami POS, ale również opartego na handlu internetowym.

 

Paysafecard

Paysafecard to usługa polegająca na możliwości dokonywania płatności internetowych bez podawania szczegółów kart płatniczych. Dzięki niej można łatwo, bezpiecznie i szybko dokonywać płatności online u wszystkich znanych usługodawców z branż zajmujących się grami, mediami społecznościowymi, usługami internetowymi i innymi.

 

INTEGRACJA z SYSTEMAMI KASOWYMI

Jako lider po względem obsługiwanych systemów kasowych stale pracujemy nad dołączaniem kolejnych, z którymi nasze terminale są zintegrowane.
Głównymi zaletami integracji terminali z systemami kasowymi są:

 • przyspieszenie wykonywania transakcji, bo m.in. nie trzeba dodatkowo wprowadzać kwoty na terminalu,
 • zabezpieczenie przed pomyłkami kasjerskimi (kwota jest automatycznie przekazywana do terminala),
 • automatyczne zwracanie statusu zakończonej transakcji (nie istnieje ryzyko pomyłki kasjera co do akceptacji czy też odmowy)
 • raportowanie ilości i wartości transakcji z poziomu systemu kasowego,
 • możliwość pełnej integracji sprzedaży towarów i usług ze sprzedażą dodatkowych usług, mi.in. doładowań telefonicznych czy płatności za rachunki, a także centralne zarządzanie programami lojalnościowymi.

Najbardziej znane i popularne integracje:
MAGNAT (Biuro-Technika Gdańsk)
KASNET (NET Sp. z o.o. Białystok)
KC – POS (FHU Kucharscy S.C.)
PC-POS , PC-Petrol, PC-Gastronom (INSOFT)
SolarPOS (Exorgio, WestTech, Grupa UPOS)

 

TRANSAKCJE DCC (Dynamic Currency Conversion)

Usługa Dynamiczne Przeliczenie Walut (DCC), umożliwia bezpłatne poznanie równowartości transakcji (kwoty płatności PLN) wyrażonej w walucie, w której rozliczana jest dana karta. Transakcje DCC obejmują m.in.: dolar amerykański (USD), dolar kanadyjski (CAD), euro (EUR), forint węgierski (HUF), frank szwajcarski (CHF), funt brytyjski (GBP), hrywna ukraińska (UAH), jen japoński (JPY), korona czeska (CZK), korona duńska (DKK), korona norweska (NOK), korona szwedzka (SEK), rubel rosyjski (RUB). Usługa zapewnia elektroniczną aktualizację kursu wymiany walut tak, by był on aktualny w chwili transakcji.
DCC jest usługą dobrze znaną na świecie, szczególnie wśród turystów europejskich.
Usługa daje wymierne korzyści przedsiębiorcy, jak i klientowi:

 • niższe prowizje od płatności w walucie karty, a więc dodatkowy zysk dla przedsiębiorstwa,
 • przejrzystość transakcji dla płacącego klienta,
 • pozyskanie nowych, zagranicznych klientów,
 • wizerunek nowoczesnego przedsiębiorcy,
 • codziennie aktualizowany kurs walut,
 • uniknięcie zapłaty prowizji od podwójnego przewalutowania dla wybranych kart

Gwarancja Najkorzystniejszego Przewalutowania!

 • Korzystając z usługi DCC otrzymują Państwo gwarancję najkorzystniejszego kursu przewalutowania, a więc towary i usługi zakupione w Polsce kosztują Twojego klienta mniej niż zapłaciłby za nie w polskich złotych po kursie przewalutowania banku wystawcy karty.
  Gdyby jednak zdarzyło się, choć jest to mało prawdopodobne, że kurs przewalutowania banku z danego dnia jest lepszy niż kurs DCC oferowany przez equaiera, oddamy Twojemu klientowi dwukrotność różnicy!!!

TERMINALE SAMOOBSŁUGOWE

 • pozwalające na przyjmowanie płatności z użyciem kart z chipem, paskiem magnetycznym, zbliżeniowych przy dystrybucji paliw, myjniach samoobsługowych, parkometrach, biletomatach, maszynach vendingowych z napojami lub przekąskami.

Klienci PeP mogą liczyć na gotowe rozwiązania programistyczne a także możliwość wynajmu urządzeń na okres integracji, a szczegółowe wytyczne bezpieczeństwa przedstawi Państwu kompetentny przedstawiciel.

AKCEPTACJA KART ZBLIŻENIOWYCH

zblizeniowa

CASH BACK

mastercard_maestro_cashback_logo

visaTerminal POS spełnia rolę bankomatu, ponieważ największe organizacje płatnicze (VISA) wprowadziły nową usługę tzw. cashback. Usługa polega na wypłacaniu gotówki bezpośrednio w punkcie handlowym lub usługowym. Wystarczy, by posiadacz karty płacąc nią za zakupy poinformował kasjera o chęci skorzystania z usługi i podał kwotę wypłaty (do 200 zł). Jak przy każdej transakcji zawieranej kartą, trzeba ją potwierdzić – kodem PIN lub podpisem zatwierdzając łączną kwotę płatności za zakupione towary i kwotę wypłaty. Na wydruku z terminala kwoty: zakupów, wypłaty cashback i całkowita kwota transakcji są wykazywane oddzielnie. Dzięki tej usłudze, przedsiębiorcy, którzy będą mieli zainstalowane terminale POS mogą pozyskać nowych klientów, zwłaszcza w tych rejonach, gdzie nie ma zbyt wielu bankomatów. Dodatkową zachętą dla klientów może być fakt, że od transakcji nie będzie pobierana prowizja, co często ma miejsce przy wypłatach gotówki z tzw. obcych bankomatów.

PCI DSS

(Payment Card Industry Data Security Standard) czyli standard zabezpieczeń płatności wykonywanych kartami, który ma na celu zagwarantowanie klientom sklepów i punktów handlowo-usługowych, że wykonywane operacje są odpowiednio zabezpieczone. Każde centrum rozliczeniowe musi spełniać wymogi PCI-DSS stawiane przez wydawców kart, w tym Visa i Mastrcard, oraz poszczególni akceptanci. Standard określa dane podlegające ochronie, w szczególności:

 • dane użytkownika zawarte na karcie oraz dane karty (w tym numer karty i data płatności),
 • kwota płatności i waluta,
 • data i miejsce wykonania operacji,
 • dane punktu (nazwa, adres, branża).

Aby chronić akceptację kart płatniczych i pomóc w dostosowaniu przedsiębiorstwo Akceptanta do wymogów PCI-DSS, bezpłatnie co roku odnawiany jest certyfikat zgodności z PCI DSS. Wdrożenie i utrzymanie tych standardów sprawia, że współpraca gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w zakresie obsługi kart płatniczych na oferowanych terminalach POS.

PRE PAID

Terminale POS (ang. point of selling) to urządzenia elektroniczne służące przede wszystkim do akceptowania kart płatniczych, równocześnie, o czym nie wszyscy wiedzą, może stać się również narzędziem sprzedaży usługi polegającej na doładowywaniu telefonów komórkowych działających na zasadzie pre-paid. Dzięki temu przedsiębiorca może zarabiać na sprzedaży elektronicznych doładowań do telefonów komórkowych dowolnego operatora. Zamiast tradycyjnej „karty-zdrapki” klient otrzymuje wydruk z terminala z numerem doładowania, sprzedawca nie musi więc zabezpieczać środków pieniężnych na zakup kart (różnych operatorów, w kilku nominałach) obawiając się o ich kradzież, a jednocześnie może liczyć na nową grupę klientów.

PŁATNOŚCI ZA RACHUNKI

Umożliwia bezpieczne i wygodne opłacanie rachunków podczas codziennych zakupów. Dzięki umowom z dostawcami usług typu: prąd, gaz, telekomunikacja itp., płatności za rachunki w terminalu POS stały się popularną alternatywą dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Za całość operacji wykonywanych w terminalach POS (zakupy i płatność za rachunki) można zapłacić kartą. Dotychczas za rachunki można było płacić wyłącznie gotówką lub przelewem bankowym. Korzystanie z usługi niesie zyski klientom sklepów oraz właścicielom placówek, w których jest ona realizowana. Za wykonywaną pracę, akceptujący rachunki otrzymuje wynagrodzenie. Opłata za korzystanie z usługi wynosi nie więcej niż 1,99 zł. Dzięki negocjowanym z wystawcami rabatom, okresowo może być ona obniżona.

PREAUTORYZACJA

Transakcja, polegająca na możliwości czasowego zablokowania – na poczet późniejszych płatności – środków na rachunku klienta, posiadającego kartę Embosowaną (tłoczoną), wydawaną w ramach Organizacji Kart Płatniczych: VISA, MasterCard i Diners Club.

MAIL ORDER / TELEFON ORDER

Transakcja sprzedaży towarów lub usług w oparciu o zamówienia użytkowników kart przekazywane akceptantowi pisemnie – listownie lub faksem, telefonicznie lub z wykorzystaniem poczty elektronicznej (e-mail), przy użyciu kart embosowanych (tłoczonych). Transakcja odbywa się bez fizycznej obecności karty w placówce akceptanta, z wykorzystaniem określonych danych przekazanych przez zamawiającego/kupującego klienta.

KEY ENTRY

Transakcja, polegającą na ręcznym wprowadzeniu danych o karcie i transakcji przy użyciu klawiatury terminala.

AKCEPTACJA CHIPOWYCH KART VISA I MASTERCARD

Akceptacja chipowych (mikroprocesorowych) kart VISA i MasterCard przy wykorzystaniu potrójnego szyfrowania transmisji danych (3DES).

BONY PODARUNKOWE / KARTY NA OKAZICIELA

Usługa pozwala na kompleksową obsługę elektronicznych bonów podarunkowych (także spersonalizowanych) oraz kart na okaziciela w oparciu o własne rozwiązania systemowe, teleinformatyczne i terminale POS.

Bezpłatny internetowy dostęp do konta rozliczeniowego akceptanta, dzięki czemu można na bieżąco otrzymywać informacje dotyczące przetwarzanych przez Agenta transakcji kartowych, w tym m.in. płatności otrzymywanych z tego tytułu i wysokości należnej prowizji. Usługa pozwala na generowanie różnego typu raportów, a w celu zabezpieczenia transmisji danych poprzez stronę WWW stosuje kodowanie 128 bitowe.


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości